top of page

Cosmo е првата дрогерија во Македонија, а својата работа ја започна во 2009год. Ланецот дрогерии Cosmo  денес има 8 дрогерии од кои пет се во Скопје, а една во Куманово.

Широкиот асортиман од над  15 000 производи од светски познатите брендови на селективна и декоративна козметика и накит, како Dior, Tom Ford, Shiseido, Clinique, Armani, Hugo Boss, Gucci, Versace, Paco Rabanne, Bvlgari, Carolina Herrera, Origins, Lancome, Guerlain,  Dolce & Gabbana, Burberry, Yves Saint Laurent, Biotherm, Jean Paul Gaultier, Kenzo, Karl Lagerfeld, Nina Ricci, L’Oreal, Bourjois, Max Factor, Deborah Milano, Manhattan, Seventeen, Gosh, Aura, Revlon, Arteco, Misslyn, Daniel Espinosa, Alcozer, модерниот изглед на дрогериите и стручниот персонал, се само некои од главните обележја на Cosmo.

Покрај стандардните брендови, кај нас можат да се најдат и високо селективни луксузни брендови на парфеми (Niche брендови) како Amouage, Tiziana Terenzi, Acqua di Parma, Mancera, Bond, , Mancera, Montale Juliette Has A Gun, M.Micallef, Perris Monte Carlo , Escentric Molecules, The Different Company и др.

Посебно внимание обрнуваме на природната и органската козметика која станува се поактуелна во овој период.

Постојано организираме промотивни активности со цел што повеќе да ги запознаеме нашите купувачи со новитетите во козметиката.

 

Во 2010 год. почна да се печати Cosmo Магазин во тираж од 10.000 примероци.со 6 изданија годишно.  Магазинот е наменет за современите, урбани и модерни жени и мажи на различна возраст во кој може да прочитаат интересни теми за модата и трендовите, новитетите од козметиката, мајките и децата, психолошките состојби, интересни дестинации, културата, уметноста и многу други теми.
Водени од идејата Cosmo магазинот да биде достапен за секого, тој е бесплатен и го има во секоја дрогерија, а сега го има на нашата веб страна целосно во електронско издание.

Секој сегмент на работењето се гради и унапредува со посебно внимание прилагодено на нашите купувачи. Постојано организираме обуки за нашите вработени со цел да се надградат и усовршат нивните знаења и вештини.

 Задоволни купувачи се нашиот фокус, а доказ за тоа се повеќе од 20 000 лојални потрошувачи.

Тимот на Cosmo:

 

Генерален директор:

 

Кристина Тодоровиќ Николиќ

Комерција:

 

Анџела Арсоска

e-mail: andzela.a@cosmotinex.com.mk

Ивана Проевска

e-mail: ivana.proevska@cosmotinex.com.mk

Маркетинг

Ивана Христовска

e-mail: ivana.hristovska@cosmotinex.com.mk

Cosmo Дирекција

Центар Зебра ул. Васил Ѓоргов 16, мансарда 1, Скопје

IV кат

 

телефон : +389 2 27 27 501

 

 е-mailcosmo@cosmotinex.com.mk

bottom of page