top of page

Негата на кожата - императив за добар изглед кај мажите

Грижата за изгледот и негата кај мажите, за среќа од неодамна целосно престана да биде табу тема. Сè повеќе мажи ги видоа придобивките и важноста од посветувањето време за себе и својот изглед.
Мажите често знаат да заборават на негата на лицето која е многу важна, особено како што минуваат годините и полека влегуваат во зрела фаза каде на кожата ѝ е потребна екстра помош за да го задржи младешкиот изглед што подолго. Полиците се сè пополни со нови производи за нега на кожата на лицето кај мажите, па изборот на вистинскиот крем или препарат за нега на кожата на лицето не претставува проблем.


Ние ќе се потрудиме за вас да ги издвоиме нај „hot” производите за нега на лице.


Biotherm homme Force Supreme

Овој нов мултикорективен третман делува на сите надворешни знаци на стареење на кожата и е специјално дизајниран за мажи постари од 40 години. Експертот за нега на мажи, Biotherm развива крем збогатен со екстракт од Youth Algae™ со повеќекратно дејство. Тоа помага да се преобликуваат контурите на лицето со подобрување на опуштената кожа и ја враќа цврстината на кожата и младешкиот изглед. Force Supreme ја должи својата ефикасност на револуционерната „повеќеслојна“ технологија на Biotherm Homme и нејзиниот пристап три-во-едно заснован на заедничкото дејство на екстрактот Youth Algae™, Life Plankton™ и Pro-xylane; ја тонизира, зацврстува, зајакнува, ја подобрува текстурата на кожата.


Biotherm homme Aquapower 72h

Овој долготраен хидратант ги поместува границите на хидратација спречувајќи ја кожата да се исуши до 72 часа по нанесувањето. Кожата се чувствува заштитена од дехидрација и надворешни услови како што се загадување, топлина и влажност кои можат да ја исушат. Неговата ултра лесна и водена текстура обезбедува континуирана хидратација со интензивно чувство на свежина

BIOTHER HOMME Force Supreme Gel


ШТО Е УНИКАТНО ВО НЕГО: Овој ултра свеж ревитализирачки гел против стареење за мажи брзо продира во кожата и делува на видливите знаци на стареење. Надополнет со екстракти од сини алги за обновување и густин Pro-xylane™, ја остава кожата видно помлада и позатегната. Овој хидратантен гел против стареење за мажи има ултра свежа и тенка гел текстура кога е аплициран на кожата. КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Овој гел против стареење е формулиран со обновување на сините алги, згуснување на Pro-xylane™ и регенерирање на Life Plankton™. ЕКСТРАКТ ОД СИНИ АЛГИ: Сината алга е високо биоразградлива и обновлива микроалга, богата со протеини, амино киселини и витамини кои покажуваат моќни својства. Потекнува од езерото Кламат, редок и заштитен екосистем во Орегон во Соединетите Аерикански држави, се бере за време на неговата врвна репродуктивна сезона и се суши со помош на патентирана бионаучна техника. Неговите главни придобивки вклучуваат: зајакнување на колагенот и помагање во реструктуирањето на стареењето на ткивото за измазнување на брчките. PRO-XYLANE™: Го зајакнува производството на GAG (гликозаминогликани) за похидрирана и поцврста кожа. ПРОБИОТСКИ ЕКСТРАКТ LIFE PLANKTON™: Помага во стабилизирање на кожата и ребалансирање на влагата преку зголемување на производството на нејзините суштински состојки и реактивирање на обновувањето на клетките на кожата. Содржи 35 хранливи материи кои обезбедуваат интензивна регенерирачка хидратација за видно смирена, мека и сјајна кожа и делува на 8 параметри на кожата. 100% природен, обновлив и биоразградлив.BIOTHERM HOMME T-PUR Gel

Гел за чистење и ултра-апсорбирачки навлажнувачки гел што ја остава кожата чиста и свежа цел ден благодарение на неговата 8-часовна ефикасност. Овој хидратантен гел е збогатен со француски морски минерални комплекси (антибактериски екстракт од морски алги + цинк) за регулирање на себум и абсорбентен минерал перлит за контрола на вишокот на влага и пот. Погоден за нормална и мрсна кожа.
68 views0 comments

Comments


bottom of page