top of page
NASLOVNA.png

АКЦИИ
од 01 до 30 Мај

НОВИ

Акции

shutterstock_1797458116.jpg
mancera.png

MANCERA - Cedrat Boise

 

Cedrat Boise од Mancera е цитрусен ароматичен мирис за жени и мажи.

 

Горните ноти се сицилијански лимон, црна рибизла, бергамот и зачинети ноти.

 

Средните ноти се овошни ноти, лист пачули и воден јасмин.

 

Основните ноти се кедар, кожа, сандалово дрво, ванила, бел мошус и мов.

За беспрекорен тен:

maybeline.png
bourjois.png
shiseido.png

Must have

ПРОИЗВОД

Ruby Red by The House of Oud

Колекцијата The Royal Stones  од „The House of Oud“ е збогатена со нов скапоцен камен, потсетувајќи на многуте нијанси на црвено во накитот на кралицата Елизабета Втора, за да ја прослави врската помеѓу Филип и Елизабета, долгата љубовна врска помеѓу нејзиното височество и принцот.

Рубинот, симбол на неизгаслива љубов, се смета за амајлија што носи среќа и е совршено сведоштво за оваа љубовна приказна, која траеше повеќе од 80 години.

Помеѓу омилениот накит на кралицата го наоѓаме
„скаработ“ од рубини, злато и дијаманти кои војводата од Единбург и ги подари во 1966 година. Еден од најоригиналните парчиња накит во нејзината колекција.

Брошот меѓу се издвојува по својата неправилна и радосна форма, експлозија на модерноста среде наследствата на кралиците од минатото.

Принцот Филип го нарачал парчето накит од Ендру Грима, најпознатиот лондонски дизајнер од втората половина на минатиот век, доверувајќи му рубини пронајдени, според легендата, од древна индиска покривка за глава.

Овој брош, стана бесмртен со портретот на 70-годишнината од бракот на кралскиот пар. Не е случајно што Елизабета Втора, за свечената пригода на сеќавањето на нејзиниот сакан Сопружник, го избра овој значаен брош: рубин брош.

the-house-of-oud-ruby-red-edp.jpg
Fill in Brow Pencil.jpg
Colour Fair Eyeshadow-3.jpg
Beauty Portrait

СЛЕДЕТЕ НÈ

на нашите социјални мрежи

Бидете секогаш во тек со сите

актуелни акции, намалувања, промоции и новитети

во нашите дрогерии

  • Instagram
  • Facebook
COSMO МАГАЗИН

Follow us!

bottom of page